Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Arnavutköy Otomatik Kapı Sistemleri

24.01.2022
96
Arnavutköy Otomatik Kapı Sistemleri

Arnavutköy Otomatik Kapı Sistemleri

Arnavutköy otomatik kapı sistemleri kullanıcılarına ayrıcalık sunmaktadır. Otomatik kapılar kullanıldıkları alanlara hem estetik olarak bir güzellik katmakta hem de kapı açma ve kapı kapama uğraşını ortadan kaldırmaktadır. Otomatik kapılar kapıya yaklaşıldığı zaman kendi kendine açılmakta ve kapıdan uzaklaşıldığında ise kendi kendine kapanmaktadır. Arnavutköy otomatik kapı sistemleri sunduğu bu kullanım kolaylığı ile birçok mekânda yer almaktadır. Bu otomatik kapıların hareket etmesi ise elektrik gücü ile ya da yay sistemi ile olmaktadır.

Otomatik kapı sistemlerinde bazı kapılar ise tuş sistemi sayesinde performans göstermektedir. Kapının açılması istenildiğinde tuşa basılmakta ve kapı açılmakta aynı şekilde kapının kapanması istenildiğinde yine tuşa basarak kapının kapanması sağlanmaktadır. Tuşlu kapılar genel olarak geçişlerin kontrol edileceği yerlerde tercih edilmektedir.

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı sistemleri kapının harekete geçmesini sağlayan sensör sistemleri ile çalışmaktadır. Sensör kapıya yaklaşan cismi algılayarak kapıyı harekete geçirmektedir. Basınç sesörleri ya da kızılötesi ışınlar gibi farklı çeşit algı sistemleri bu kapılarda kullanılmaktadır. Basınç sensörü, uyguladığı baskı ile sensörü harekete geçirmekte ve bu da kapının açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Kızılötesi ışınlar ise oluşturdukları alana bir kişinin girmesini algılayarak sensörü harekete geçirmekte ve bu sayede kapının hareketi gerçekleşmektedir. Mikrodalgadan yayılan ışınlar da sistemin çalışmasını sağlayan bir diğer sistem olmaktadır. Ayrıca Arnavutköy otomatik kapı sistemleri kumanda sistemi ile de çalışabilmektedir. Uzaktan kumanda ile bu kapıların açılması ve kapanması gerçekleşmektedir. Son olarak ise tuşlu ya da bir manyetik cisim ile harekete geçerek otomatik kapılar açılma ve kapanma işlemini gerçekleştirmektedir.

Arnavutköy otomatik kapı sistemleri kullanıcıların birçok fayda sağlamaktadır. Otomatik kapılar kapılardan geçişleri kolaylaştırmaktadır. Özellikle engelli kişilerin ya da tekerlekli sandalye kullanan kişilerin geçişleri de bu kapılar sayesinde kolaylaşmaktadır. Bu sağlanan kolaylık ile de otomatik kapılar kamu binaları dahil birçok binada, iş yerinde sıklık ile kullanılmaktadır. Ayrıca fabrika, depo gibi yük taşıma işlemlerinin olduğu yerlerde de sunduğu kullanım kolaylığı açısından Arnavutköy otomatik kapı sistemleri tercih edilmektedir. Depolara malzeme ya da yük taşıyan kişilerin giriş çıkışlarında kapıları açıp kapama zorunluluğu bu kapılar ile ortadan kalkmakta bu işlem otomatik olarak yapılmaktadır. sunduğu kullanım kolaylığı ile, vakit kazandırması ile, enerji tasarrufu ile otomatik kapılar çok fazla iş yerinde tercih edilmektedir. Hem kullanıldığı alanın korumasını yapan bu kapılar hem de insan giriş çıkışlarının hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak kullanıcılarına her açıdan avantaj sunmaktadır.

Arnavutkoy-Otomatik-Kapi-Sistemleri
Arnavutköy Otomatik Kapı Sistemleri

Arnavutköy Otomatik Kapı Tamiri

Arnavutköy otomatik kapı tamiri, otomatik kapısında arıza olan kişilerin araştırdıkları bir nokta olmaktadır. Otomatik kapıların iş yerleri, binalar gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılması yaygın bir servis ağı ile de desteklenmektedir. Kapılarda ortaya çıkan herhangi bir sorunun en hızlı şekilde çözülmesi bu servisler sayesinde olmaktadır. Kapıda oluşan arıza kapının işlevini yerine getirmesine engel bir duruma neden olabilmekte bu durumda giriş ve çıkışları engellemektedir. Bu olumsuz durum ise insan akışının fazla olduğu iş yerlerinde, binalarda, alışveriş merkezlerinde büyük bir sorun olmaktadır. Geniş servis ağı, yaşanılan arızaya en hızlı çözüm garantisini sunmaktadır.

Arnavutköy otomatik kapı sistemleri kullanılacağı alana monte edildikten sonra belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duymaktadır. Uzman kişilerin yer aldığı yetkili servisler bu hizmeti sunmaktadır. Devamlı olarak bakım ise bu kapıların ömürlerinin uzun olmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu bakımlar ortaya çıkabilecek olan herhangi bir arızanın önceden önüne geçilmesini de sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: