Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Silivri Otomatik Kapı Sistemleri

13.01.2022
133
Silivri Otomatik Kapı Sistemleri

Silivri Otomatik Kapı Sistemleri

Silivri otomatik kapı sistemleri kapıya yaklaşıldığında algılama gerçekleştirerek kendiliğinden açılan kapı sistemleridir. Giriş ve çıkış olacağı zaman aynı şekilde açılır. İki türlü sistem vardır. Hareket algıladığında kendiliğinden açılan otomatik kapılar ve tuşa basıldığında kendisi açılan kapılar.

Otomatik kapıların en çok kullanıldığı yerler ticari işletmelerdir. Otomatik kapıların hareket sistemi elektrik ile yay sistemi tarafından sağlanır. Çalışma sistemleri farklıdır ve ihtiyaca göre hangi sistemi kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

Kapıya yaklaşıldığında hareket algılayarak açılan kapılar sensörler sayesinde algılama gerçekleştirirler. Kapılarda kullanılan sensörlerin de farklı çeşitleri olur. Basınç sensörü bunlardan biridir. Basınç sensörü ile çalışan kapıların açılması üzerine baskı uygulandığında gerçekleşir.

Elinizle kapıya baskı uyguladığınızda sensör bunu algılar ve kapı harekete geçerek açılır. Kapının önüne adım attığınızda hareketi algılayarak harekete geçen sensörler ise kızılötesi teknolojisi ile çalışırlar. Otomatik kapılarda kullanılan bir diğer teknolojik sistem ise mikrodalga ışınları ile hareketi algılayarak açılan sistemlerdir.

Otomatik sistemleri kapılardan bazıları da uzaktan kumanda yöntemiyle çalıştırılır. Tuş aracılığıyla ya da manyetik cisim yoluyla harekete geçiren otomatik kapı sistemleri de vardır. Otomatik kapılarının en büyük avantajlarından biri engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmasıdır. Eski tarza sahip olan kapılar engelli vatandaşlar için problem olabiliyordu. Otomatik kapıların kullanımı sayesinde bu problem ortadan kalkmış oldu. Kamu binalarında otomatik kapı kullanımı bu sebeple önemlidir.

Otomatik Kapı Sistemleri Fiyatları

Otomatik kapı sistemlerinin farklı modelleri olduğundan dolayı Silivri otomatik kapı sistemleri fiyatları da değişiklik gösterir. Farklı alanlarda ve sektörlerde kullanılan otomatik kapıların avantajlı birçok yönü vardır.

Depo gibi sürekli eşya ya da ürün taşınan yerler eğer eski tarz kapı kullanıyorsa taşıma işlemleri zor olur. Otomatik kapılar sayesinde taşıma işlemleri hem daha hızlı hem de daha tehlikesiz hale gelir. Otomatik kapılar genel olarak cam ile tasarlanırlar. Otomatik kapılarının kullanılması enerji tasarrufu sağlar.

Kapının sensör alanına giriş yaptığınız zaman otomatik olarak hareketi algılar ve açılırlar. Kapı açılırken fiziksel güç uygulanması gerekmez. Tasarımları estetik olur ve kullanımı oldukça zahmetsizdir. Estetik bir ürün olduğu için iş yerlerine ya da dilediğiniz alana kolay bir şekilde uyum sağlarlar.

Modern bir tasarıma sahip olurlar ve işletmenize otomatik kapı taktırdığınızda dış görüntü her zaman modern ve şık olur. Yalnızca hareket algıladığında açıldığı için kapının aralık unutulması gibi durumlar da yaşanmaz. Bu şekilde ortamdaki ısı kaybının da önüne geçilmiş olunur.

Yoğun insan trafiği yaşanan alanlar için sessiz ve kullanışlı tasarımlar olması verimli bir kullanım sağlar. Sensör kızılötesi ya da mikrodalga ışınlarla hareketi algılayıp açıldığında elektrik ile açılması sağlanır. Burada kullanılan elektrik düşük voltajlıdır. Kullanırken sürekli açık olması için ayarlanabilir ve bu şekilde farklı kullanım şekilleri de mevcuttur.

Otomatik Kapı Sistemleri Servis

Otomatik kapıların kullanımı evlerden alışveriş merkezlerine, iş yerlerinden hastanelere kadar birçok alanda karşımıza çıkar ve gün geçtikçe artmakta olan bir sistemdir. Silivri otomatik kapı sistemleri servis hizmetini de satın aldıktan sonra kullanabilir ve bu şekilde hizmet alabilirsiniz.

Perakende bir satış mağazanız varsa müşteriler her iş yerinize geldiğinde ağır bir kapıyı açmak zorunda kalmadan otomatik kapıyla kolay bir şekilde içeri girebilir. Otomatik kapıların olduğu yerde insan kuyruklarının oluşmasının ya da giriş çıkışlarda tıkanıklık yaşanmasının önüne geçilir.

İnsan trafiğini seri ve kolay bir hale getirir. Şık tasarımları ile mağazanız için dekorasyon tamamlayıcı rolünde olur ve kaliteli bir görünüm sunar. Deponuz varsa çalışanlar kapıyı açmak ve kapatmakla uğraşırlarken kaybedilecek zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

İş üretkenliği artacağı için iş daha verimli bir hale gelir. Manuel olarak açılıp kapanan kapılar daha çok kazalara sebep olur. Otomatik kapılar sayesinde daha güvenli bir çalışma alanı elde etmiş olursunuz. Yaşlı bireyler ve engelli bireyler için hastane, alışveriş merkezi, site, mağaza gibi alanlara giriş yapmak otomatik kapılar ile daha kolay bir hale gelmiştir.

Garaj kapısı olarak tercih edilen otomatik kapılar evinizde daha güvenli bir ortam oluşmasını sağlar. Otomatik kapı kendiliğinden kapanmayacağı ya da düşmeyeceği için evinizde oluşabilecek kaza durumlarına karşı da önlem almış olursunuz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: