Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Çatalca Seksiyonel Garaj Kapıları

24.01.2022
122
Çatalca Seksiyonel Garaj Kapıları

Çatalca Seksiyonel Garaj Kapıları

Çatalca seksiyonel garaj kapıları genel olarak konutların kapalı garaj girişlerinde tercih edilmektedir. Garaj kapıları kullanacak kişinin isteğine ve kullanacağı alana göre imal edilen otomatik ve manuel kapı çözümleri olmaktadır. Garaj kapıları genel olarak paneller üzerine monte edilen teker sisteminin dikey raylar içerisinde çalışması ve ağırlığı bulunan panelleri yardımcı kuvvet olan yaylar ile destekleyerek motor yardımı sayesinde hareket ettirerek çalışmasını sağlamaktadır. Çatalca seksiyonel garaj kapıları en çok kapalı garaj girişlerinde, apartmanların ve sitelerin otopark girişlerinde tercih edilerek kullanılmaktadır.

Seksiyonel garaj kapıları, çelik kaplı panellerin içerisinde olan köpük ( poliüretan) sayesinde sağlam bir çözüm olmaktadır. Ayrıca estetik bir görüntüye sahip olmakta ve kullanıldığı alanda güvenliği de sağlamaktadır.

Çatalca seksiyonel garaj kapıları, konut girişlerinin haricinde fabrika, ambar, depo gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Bu kapılar kullanılan malzemesi sayesinde dış ortamda bulunan sesleri, yağmuru engellemekte aynı zamanda ısı kaybına da kesin ve net bir çözüm olmaktadır. Seksiyonel garaj kapıları hem kolay kullanımı hem işlevselliği ile kullanıcı dostu kapılar olmaktadır.

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel kapı, panel seksiyonlarından oluşmaktadır. Bu seksiyonlar, yan duvara ve tavana monte edilen yönlendirici kılavuzların üzerinde hareket etmektedir. Kapının açılması işlemi ile seksiyonlar sıra ile tavanda bulunan alanda toplanmaktadır. Çatalca seksiyonel garaj kapıları en çok,

  • Özel konutlarda
  • Yer altı garajlarında
  • Otopark garajlarında
  • Sanayi depoları ve üretim yapılan depolarda
  • Oto yıkma yerler ve oto servis yerlerinde

kullanılmaktadır. Bu kapıların kullanılmasındaki amaçlardan diğerleri de diğer kapılarda olan boşlukları kapatmak, giriş çıkışları denetlemek olmaktadır. Çatalca seksiyonel garaj kapıları diğer kapılardan birçok özelliği ile öne çıkmaktadır. Bu özellikler,

  • Kapı açıldığı zaman dikey olarak yukarı toplanmakta ve iç mekanda yer kaplamamaktadır
  • Çok iyi derecede ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır
  • Kullanım şekli oldukça kolaydır
  • Her türlü garaj girişine monte edilmesi mümkündür
  • Dış görünüme estetik katmaktadır

şeklinde sıralanmaktadır.

Seksiyonel kapılar istenirse otomatik istenirse de manuel olarak kullanılmaktadır. Kapıların tüm modelleri yay sistemi ile güçlendirilmektedir. Bu sayede de kapının açılması için gerekli olan tork gücü azaltılmakta ve el ile ya da motor ile uygulaması kolaylaşmaktadır. Otomatik seksiyonel kapılarda ise en çok tercih edilen açma ve kapama yöntemi kumanda sistemi olmaktadır. Özellikle sanayi ve üretim depolarında kullanılan büyük çaplı otomatik seksiyonel kapıların aktivasyonu ve açma – kapama işlemleri genel olarak buton ile yapılmaktadır. Günümüzde ise maliyeti yüksek olmasına rağmen bu kapılar cep telefonu komutları ile de kullanıma sunulmaktadır.

Catalca-Seksiyonel-Garaj-Kapilari
Çatalca Seksiyonel Garaj Kapıları

Çatalca Seksiyonel Kapı Tamiri

Çatalca seksiyonel kapı tamiri genel olarak nadir yapılan bir durum olmaktadır. Bu kapıların içi poliüretan dolgulu, dışı çelik ya da opsiyonel alüminyum kaplı panellerden oluşmakta ve son derece dayanıklı, uzun ömürlü olmaktadır. İş yerlerinde güvenlik amaçlı, hırsızlara karşı koruma amaçlı sık sık kullanılmaktadır. Çatalca seksiyonel garaj kapıları üretilirken, uzaktan kumanda ve radar gibi sistemlerle, elektronik tekniklerle, çok özel donanımlarla kullananların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Uzaktan açılma ve kapanma imkanı bulunan bu kapılar ayrıca radar sistemi ile de açılıp kapanabilmektedir.

Bu kapıda ortaya çıkan herhangi bir durumda ise alanında uzman olan servis ekipleri kapı tamir, bakım, onarım hizmetlerini sunmaktadır.  Uzman ekip ve servisler çok fazla sayıdadır ve hızlı bir hizmet sunmaktadır. Garaj kapılarında yaşanılan arızanın kullanan kişilerin hayatını olumsuz etkilemesine izin vermeden hızlı bir müdahale ile kapıdaki sorun tamir edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: