Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Çatalca Otomatik Bariyer Sistemleri

24.01.2022
147
Çatalca Otomatik Bariyer Sistemleri

Çatalca Otomatik Bariyer Sistemleri

Çatalca otomatik bariyer sistemleri en açık tanımı ile araç ve yaya trafiğinin kontrol edilmesini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Otomatik bariyer sistemi ile geçişlerin daha düzenli bir hal almasını sağlayan bu otomatik sistem bir nevi kapı işlevi görmektedir. Giriş çıkışları kontrol eder ve manuel olmadığı içinde otomatik kapı sistemleri grubu içerisinde yer almaktadır.

Çatalca otomatik bariyer sistemi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Her kullanıldığı alana göre farklı bir işlevi var gibi görünse de asıl amaç geçişlerde olan araçları ve insanları kontrol edebilmektedir. En çok kullanıldığı alan otoparklar olmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı, alışveriş merkezleri gibi yerlerde de otomatik bariyer sistemleri kullanılmaktadır.

İstanbul Çatalca Otomatik Bariyer Sistemleri

İstanbul Çatalca otomatik bariyer sistemleri, kalabalık olan ortamlarda ortaya çıkan bir ihtiyacın çözümü olarak üretilerek hizmete sunulmuş bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi, modern hayatın  getirileri gibi durumlar insanların güvenlik ihtiyaçlarını arttırmakta bu durum ise otomatik güvenlik sistemlerinin günlük hayatta yer almasına neden olmaktadır. Çatalca otomatik bariyer sistemleri kullanılma nedeni olarak bazı durumlar sıralanmaktadır.

  • Güvenliğin sağlanması: Binaların çok katlı olması, araçların çoğalması gibi durumlar güvenlik ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Evlerin çok katlı olması bu evlerde çok fazla insan yaşamasına bu da güvenliğe olan ihtiyacın artmasına neden olmaktadır. Binaların neredeyse hepsinde otopark olması, bu otoparklara giriş çıkış trafiğinin kontrol edilmesi ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca alışveriş merkezlerin yoğun insan akışı yaşandığı bir yer olması, insanların buralara arabaları ile gitmesi de yoğun bir araç trafiğinin yaşanmasına neden olmaktadır. Tüm bu nedenler göz önüne alınarak ortaya çıkan güvenlik sorununa Çatalca otomatik bariyer sistemleri çözüm olmaktadır.
  • Araç giriş ve çıkışlarını kontrol edebilmek: Araç giriş ve çıkışları otomatik bariyer kapı sistemi sayesinde güvenilir ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Otomatik bariyer sistemi yanına ister bir güvenlik kulübesi kurularak bu kontrol sağlanmakta ister tam otomatik sisteme geçiş yapılarak kart ile yapılan giriş ve çıkışlar ile kontrol sağlanmaktadır. Bu her iki durum içinde otomatik bariyer izinsiz olan giriş ve çıkışlara engel olmaktadır.
  • Otomatik bariyer sistemi güven vermektedir: Çatalca otomatik bariyer sistemleri, fotosellidir. Bu demek oluyor ki sensörler ile araba geçişinin yarım kalması durumunda bile bariyer kapanmamaktadır. Ayrıca bariyer zamanı geçse bile sensöre giren aracı görerek ve geri besleme yaparak aracın zarar görmesine izin vermemektedir. Birçok çeşide sahip olan otomatik bariyer sistemlerinin tüm modellerinde bu geri besleme özelliği bulunmaktadır.
  • Servis ve bakım kolaylığı: Çatalca otomatik bariyer sistemleri altı aylık ya da bir yıl periyotlar ile bakım görmektedir. Bu bariyer sistemleri en güçlü servis ağına sahip olmaktadır. 10 yılı aşkın tecrübe ile yetkili servisleri sektörde lider konumdadır.
  • Uzun yıllar kullanım sunmakta: Otomatik bariyer sistemlerinin bakımı uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. Bu durum ise bariyerlerin kullanım ömrünü oldukça uzatmaktadır. Ayrıca doğru kullanım şekli de bu otomatik bariyerlerin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.
Catalca-Otomatik-Bariyer-Sistemleri
Çatalca Otomatik Bariyer Sistemleri

Otomatik Bariyer Sistemi

Otomatik bariyer sistemi işlevine göre farklı modellere ayrılmaktadır. Bunlar otopark bariyerleri ve mantar bariyerler olarak iki başlık altında toplanmaktadır. Çatalca otomatik bariyer sistemleri çeşitleri,

  1. Otopark için bariyer, Havaalanı, AVM, iş merkezleri gibi alanlarda otoparkların güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılan bariyer sitemi
  2. Mantar bariyer, tam güvenlik amacı ile hidrolik sistem sayesinde tam otomatik bir kullanım sunan ve aşırı hızlı araçların bile durmasını sağlayan bariyer sistemi

olarak açıklanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: