Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Çatalca Otomatik Kepenk Sistemleri

24.01.2022
132
Çatalca Otomatik Kepenk Sistemleri

Çatalca Otomatik Kepenk Sistemleri

Çatalca otomatik kepenk sistemleri alışveriş merkezleri, iş yerleri, kafeler, restoranlar gibi birçok yerde, birçok işletmede özellikle güvenlik amacı ile kullanılmaktadır. Kepenkler, hem kullanıldıkları mekânı dış etkenlerden koruması nedeni ile hem de görsel olarak mekâna olumlu bir görsellik katması nedeni ile güvenlik amacı ile seçilerek kullanılmaktadır. Çatalca otomatik kepenk sistemleri sadece iş yerleri gibi yerlerde değil evlerde de kullanıma uygun olmaktadır. Kepenk sistemleri kullanılacak olan alana göre her çeşit olarak üretilmektedir. İhtiyaca en doğru cevabı verecek şekilde hizmet sunan bu kapılar kullanıldıkları alanı korumanın yanı sıra kullanıldıkları alana görsel olarak bir güzellik, estetik de katmaktadır.

Çatalca Otomatik Kapı

Çatalca otomatik kapı sistemleri kullanıma girmeden yani teknolojinin bu kadar ilerlemeden önce kepenek kullanarak mekânlarını güvenlik altına alacak olan kişiler manuel kepenkleri kullanmak durumundaydı. Bu kapıların hammaddeleri genel olarak demir, tahta ya da saclardan oluşmaktaydı ve de bu kapılardan maksimum şekilde verim alınması pek mümkün olmamaktaydı. Ayrıca kapılarda kullanılan bu malzemeler zaman içerisinde çürümekte, paslanmakta, ezilip bükülmekte yani kullanılamaz halde gelmekteydi. Bunların yanı sıra bu kapıların insan gücü ile çalışması da kapıları kullanan insanların sağlıklarını olumsuz etkilemekteydi. Hatta bu manuel kapılar bazı durumda yaralanmalara, sakatlanmalara neden olmaktaydı.

Çatalca otomatik kepenk sistemleri ise elektrik ya da motora bağlı olarak çalışmaktadır. Özel tasarımı yapılabilmekte ve görsel bir şıklığa sahip olmaktadır. manuel kapıların yanı sıra otomatik kepenkler hem çok daha dayanıklı hem de kapatılan alanın içini göstermemektedir. Güvenlik açısından kesinlikle en yüksek koruma sunmaktadır. Ayrıca otomatik kepenkler, uzaktan kumanda, buton ya da sensörler ile de kullanılmaktadır. Çatalca otomatik kepenk sistemleri sayesinde bu kapılar fiziki olarak bir güç kullanmaya gerek kalmadan kolay bir şekilde görevini yerine getirmektedir. Kepenk açılışı ya da kepenk kapanışı sırasında kepenk altında bir insan ya da bir cisim olması durumunda ise kapıda bulunan sensör devreye girmekte ve kapı otomatik olarak durmaktadır. Yani herhangi bir yaralanma ya da risk durumu bulunmamaktadır.

Catalca-Otomatik-Kepenk-Sistemleri
Çatalca Otomatik Kepenk Sistemleri

Çatalca Kepenk Fiyatları

Çatalca kepenk fiyatları değişim göstermektedir. Bu fiyatlar birçok farklı unsura göre hesaplanmaktadır. Bir depo için yapılacak olan kepenk fiyatı kullanılacağı yerin ölçüleri alınarak yapılmaktadır. Güvenlik amaçlı olan bu kepenkte sağlamlık ve kullanılacak malzeme önem taşımaktadır. Alınan ölçülere ve istenilen ağırlığa göre Çatalca otomatik kepenk sistemi fiyatı belirlenmektedir. Bir alışveriş merkezi içerisinde bulunan mağazaya yapılacak olan otomatik kepenk fiyatı ise daha farklı olmaktadır. Mağazanın alışveriş merkezi içerisinde olması, alışveriş merkezinde bulunan ve gece görevi de olan güvenlik görevlisi ile ve alışveriş merkezi güvenlik kameraları ile zaten koruma altında olmaktadır. Bu nedenle bu mağaza için asıl önemli olan otomatik kapının dışarıdan herhangi birisinin girişini engelleyecek dirençte, ağırlıkta, sağlamlıkta olması yeterli olmaktadır.

Ayrıca alışveriş merkezlerinde bulunan giriş kapılarının da bir depo giriş kapısına göre daha küçük ölçülerde olması da otomatik kepenk fiyatını etkileyen bir unsur olmaktadır. Mağaza otomatik kepenk yapımı içinde kapı kısmının ölçüleri alınmakta ve mağaza sahibinin ihtiyacına uygun bir tasarım yapılmaktadır. Burada tasarım alışveriş merkezi içerisine uyum sağlayan bir tasarım olmak durumundadır. Alınan ölçü ve istenilen tasarıma göre de bu mağaza için de Çatalca otomatik kepenk sistemi üretilmekte ve fiyatı belirlenmektedir. Yani her alanda kullanılan bu otomatik kepenklerin tasarımı istenilen şekilde yapılmakta ve kepenklerin fiyatı da verilen hizmete göre değişim göstermektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: