Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Esenyurt Otomatik Kapı Sistemleri

23.01.2022
70
Esenyurt Otomatik Kapı Sistemleri

Esenyurt Otomatik Kapı Sistemleri

Esenyurt otomatik kapı sistemleri insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilen kapı sistemleri olmaktadır. Otomatik kapıların pek çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler,

  • Yana kayarak açılan model
  • Dairesel model
  • Eğrisel model
  • Manetli model
  • Hermetrik model
  • Teleskopik model
  • Döner model

olarak sıralanmaktadır. Bu modellerin yanı sıra tek taraflı açılan ya da çift taraflı açılan modelleri de bulunmaktadır. Esenyurt otomatik kapı sistemleri kapı giriş ve çıkışlarında açılma ve kapanma işlemini kendi yapmakta ve bu durum da zaman kaybını önlemekte, kullananlara kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Otomatik kapıların kendiliğinden açılması temas gerektirmediği için bu kapılar hijyen de sağlamaktadır. Özellikle kalabalık alanlarda kullanılan bu kapılar steril uygulaması ile de beğenileri kazanmaktadır.

Esenyurt otomatik kapı sistemleri kullanıldıkları alana hem ses yalıtımı hem de ısı yalıtımı sağlamaktadır. Dışarıda bulunan gürültünün içerisini önledikleri gibi içerideki sesleri de dışarıya vermemektedir. Aynı şekilde kullanıldığı alanın ısı derecesini de sabit tutmakta dışarıdaki soğuk ya da sıcak havayı içeri vermemektedir.

Esenyurt Otomatik Fotoselli Kapı Sistemleri

Esenyurt otomatik fotoselli kapı sistemleri iş yerleri, iş merkezleri, hastaneler, alışveriş merkezleri, restoranlar gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığına sahip olan bu kapılar kullanıldığı mekânlara hem şık hem modern bir hava katmaktadır. Kapılar sensör sistemi ile çalışmakta ve kapıya yaklaşılmayı sensörün algılaması ile açılmaktadır. Aynı şekilde sensörün uzaklaşmayı algılaması ile de yeniden kapanmaktadır. Kendi kendine açılıp kendi kendine kapanan bu kapılar insan sirkülasyonunun kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Esenyurt otomatik kapı sistemleri kullanılacak olan alana göre istenildiği durumlarda tuş ile kullanım da sağlamaktadır. Kapının açılması istenildiğinde tuşa basarak bu işlem gerçekleşmekte ve aynı şekilde kapıyı kapatmak için yine tuşa basılması gerekmektedir. tuşlu çalışan kapı sistemleri genel olarak insan geçişlerinin kontrol altında olması gereken yerlerde kullanılmaktadır. Otomatik kapılar kullanıldıkları alana güven sağladıkları kontrol imkanı da sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle iş yerlerinde ve kalabalık yerlerde bu kapılar sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Esenyurt-Otomatik-Kapi-Sistemleri
Esenyurt Otomatik Kapı Sistemleri

Esenyurt Otomatik Kapı Tamiri

Esenyurt otomatik kapı tamiri hayatın her alanında yer almakta ve kullananların hayatını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle kapı sisteminde ortaya çıkan bir arıza kapının kullanıldığı alanda sorunları da beraberinde getirmektedir.

Esenyurt otomatik kapı sistemleri belirli aralıklar ile bakım yapılması durumunda daha uzun yıllar kullanım imkânı sunmaktadır. Ayrıca bu bakımlar sırasında kapıda yakın zamanda oluşacak sorunlar gözlemlenmekte ve bu sorunlar ortaya çıkmadan, otomatik kapının kullanıldığı alan olumsuz etkilenmeden gereken önlemler alınmaktadır.

Esenyurt otomatik kapı sistemleri yapılan bakımlar haricinde bir arıza durumu göstermesinde ise geniş ağa sahip olan yetkili servisleri durum ile acil olarak ilgilenmektedir. Kapının açılma ve kapanma sırasında donması ya da algısını tamamen kaybederek hiç açılmaması ve kapanmaması gibi durumlar yetkili servisler tarafından kolayca tamir edilmektedir.

Otomatik kapı sistemlerinde görülen genel arıza motorda ortaya çıkan arıza olmaktadır. Kapılarda bulunan motorun yeteri kadar büyük olmaması otomatik kapıların açılıp kapanma durumunu engellemektedir. Ayrıca kapının montajı sırasında ince boruların kullanılması gibi durumlar da elektrik akımının iletilmemesine ve kapının hareket edecek voltaj gücünü alamamasına neden olmaktadır. Kapının açılmadığı durumlarda kapının ilk olarak kumanda ile hareket ettirilmesi denenmektedir. Kumanda da sorun olmaması, elektrik kesintisi gibi bir durum olmaması halinde kapının kumanda ile çalışması gerekmektedir. Kumanda ile de kapının çalışmaması durumunda ise sorun yetkili servislere iletilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: