Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Esenyurt Otomatik Panjur Sistemleri

23.01.2022
101
Esenyurt Otomatik Panjur Sistemleri

Esenyurt Otomatik Panjur Sistemleri

Esenyurt otomatik panjur sistemleri günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Panjurlar kullanılacağı alana göre özel olarak üretilmektedir. Otomatik panjur sistemleri bir otomasyon programı ile uzaktan kumanda ile kulanım da sunmaktadır. Ayrıca istenildiği durumlarda buton ile de kullanım hizmeti sunmaktadır.

Esenyurt otomatik panjur sistemleri mağazalarda, iş yerlerinde, iş merkezlerinde, mağazalarda, dükkânlarda, depo gibi alanlarda güvenlik sağlamak amacı ile kullanılan bir ürün olmaktadır. Ayrıca gelişen teknoloji ile de birlikte artık ev ya da iş yerlerinde güneş kırıcı ve yalıtım amacı ile de kullanılmaktadır. Güneş sensörlü ya da rüzgar sensörlü telefon ile de uzaktan kumanda sistemlerine entegre edilebilmektedir.

Esenyurt otomatik panjur sistemleri tüp motor sayesinde çalışmaktadır. Tüp motorun içinde olan otomasyon sistemi panjurun hareket etmesini, ne kadar kalkacağını ve ne kadar ineceğini otomatik olarak algılamaktadır. Panjur sistemi düğmesine basıldığı an ayarlanan mesafeye kadar hareket ederek o mesafede durmaktadır.  

Esenyurt Panjur – Otomatik Panjur Kepenk Sistemleri

Esenyurt panjur – otomatik panjur kepenk sistemleri insanların birçok alanda özellikle güvenlik sağlamak için kullandıkları sistem olmaktadır. Alüminyum poliüretan dolgudan üretilmektedir. Buda panjurlar sağlam olduğunu ve koruma sağlayabileceğini göstermektedir.

Otomatik panjurların motorları düz motorlar ve kendinden alıcı motorlar olarak iki gruptan oluşmaktadır. Düz motorlar,  buton bağlantısı ve ek olarak alıcı bağlantısı ile kumandalı kontrole de olanak sunan motor olmaktadır. Kendinden alıcılı motorlar ise motor sistemi kumanda ile çalışmaya hazır vaziyette olan motorlardır. Kumanda kodlaması sayesinde motor çalışır hale gelmektedir.

Esenyurt otomatik panjur sistemleri ayrı daire ve mekân içerisinde yer alan pek çok sayıdaki panjuru kontrol edebilmek için grup kumandası hizmeti de vermektedir. Grup kumandalar dört kanallı ve on altı kanallı olarak ikiye ayrılmaktadır. Dört kanallı kumandalar dört panjur kontrolünü aynı anda ve ya ayrı ayrı olacak şekilde sağlamaktadır. On altı kanallı kumandalar on altı panjurun kontrolünü aynı anda ve ya ayrı ayrı olacak şekilde yapmaktadır. Bu şekilde her kat ve ya oda için ayrı ve ya grup kumanda kullanılması da mümkün olmaktadır.

Esenyurt otomatik panjur sistemleri rüzgâr sensörleri ve güneş sensörleri ile bağlantılı olarak da çalışabilmektedir. Bu sayede de aşırı rüzgâr olması halinde ve aşırı güneş olması durumlarında otomatik olarak kapanma sağlamaktadır.

Panjur sistemleri kaplamalı ve düz boyalı olarak iki ana renk grubunda toplanmaktadır. Kaplamalı olan renkler ceviz, fındık, altın meşe, koyu ahşap olarak sayılmaktadır. Kaplamalı lamel renkleri de genel olarak cephe ve mevcut pencere doğramasına uygun olarak seçilmektedir. Standart düz boyalı renkler ise şampanya, kül siyahı, bronz, antrasit gri, yeşil, açık bej, koyu bej, krem, beyaz, metalik gri ve kahverengi olarak sayılmaktadır.

Otomatik panjurların seçiminde genişlik ve yükseklik dikkate alınarak lamel seçimi yapmak mümkün olmaktadır. Bu sayede ürünün sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması da sağlanmaktadır. Doğru seçim yapılmayan otomatik panjurların ise zaman içerisinde arızalar vermesi ve amacına hizmet edemeyecek hale gelmesi söz konusu olmaktadır.

Esenyurt-Otomatik-Panjur-Sistemleri
Esenyurt Otomatik Panjur Sistemleri

Otomatik Panjur Sistemleri

Otomatik panjur sistemleri özel olarak üretilen bir motora sahip olmakta ve bu motor ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Motorun termik adı verilen bir sistemi bulunmakta ve bu sistem motorun aşırı ısınması durumunda motoru durdurmaktadır. Duran motor tekrar soğuyana kadar çalışmamakta ve bu motorun ömrünü olumlu etkilemektedir. Esenyurt otomatik panjur sistemleri tam olarak kullanıcı dostu olan bir sistem olmaktadır ve müşteri memnuniyeti adına en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: