Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Çatalca Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

24.01.2022
101
Çatalca Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

Çatalca Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri günlük hayatımızda sık sık karşılaştığımız kapılar olmaktadır. Genel olarak ana giriş ya da ara giriş kapısı olarak kullanılan fotoselli kapı, harekete duyarlı olarak çalışmaktadır ve bu nedenle de otomatik kapılar kategorisinde yer almaktadır. Yan tarafa doğru açılmakta, tek sürgülü olabileceği gibi çift sürgülü de olabilmektedir. Kapılar üzerinde bulunan sensör sayesinde hareketi algılamakta ve açılıp kapanma işlemini gerçekleştirmektedir.

Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri yoğun çalışma ortamlarında, laboratuvar, yoğun kalabalığı olan alışveriş merkezleri gibi yerlerde çok kullanışlı olmaktadır. Ayrıca otomatik olarak açılıp kapanan bu kapılar belirli belirsiz aralıklar ile içerinin de otomatik olarak temiz hava ile dolmasını sağlayan bir avantaj sunmaktadır. Kullanılacak olan binaların da mimari yapılarına uyumlu bir şekilde dizayn edilmektedir.

Fotoselli Kapı Sistemleri

Fotoselli kapı sistemleri özellikle kalabalık ortamlarda en çok tercih edilen kapılar arasında bulunmaktadır. İş yerleri, ofis gibi yerler fotoselli kapılar ile tasarlanan görüntünün daha modern bir görüntüye sahip olduğunu da düşünmektedir hem de kapı açma ve kapama sorununa çözüm amaçlı Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri kullanımı yapmaktadır.

Fotoselli cam kapıların en önemli özelliklerinden biri de kıstırma güvenliğine sahip olmasıdır. Kapanmak üzere olan kapı rayı ya da seviyesinde herhangi bir engel olması durumunda otomatik olarak geri açılmaktadır. Ayrıca bu kapıların açılma ve kapanma hızları da ayarlanmaktadır. Ortaya çıkabilecek olan bir elektrik kesintisinde ise manuel olarak açılma yapılmasına imkan vermektedir. Yangın gibi bir afet durumunda ise yangın durumunu algılayıcı sensörler devreye girmekte ve kapı otomatik olarak açılarak insanların dışarı çıkmasına olanak vermektedir.

Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri hava alanı, banka, hastane, mağaza, market, restoran, otel gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Kullanım mekanı, büyüklüğü, işlev özellikleri gibi durumlara göre fotoselli cam kapı fiyatları değişim göstermektedir. son teknoloji olarak üretilen bu kapılardan bir günde birçok insan giriş çıkış yapmakta ve kapıların maliyeti bu duruma göre cazip bir miktarda olmaktadır.

Catalca-Fotoselli-Cam-Kapi-Sistemleri
Çatalca Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

İstanbul Çatalca Fotoselli Cam Kapılar

İstanbul Çatalca fotoselli cam kapılar TSE standartlarında üretilmektedir. İnsan akışının yoğun bulunduğu yerlerde çok rahatlatıcı bir görev yapmaktadır. Estetik olarak da birçok kapıdan daha şık görünmekte ve daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca bu kapılar oldukça sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri yüksek güvenlik olan yerlerde ise sadece personel bilgisinde olan şifre sistemi ile kullanım sunmaktadır. Şifre paneli kapının giriş kısmında bulunmaktadır ve yalnızca şifre girişi ile açılmaktadır. Daha yüksek koruma gerektiren binalarda ise şifre panelleri yerine parmak okuyucu ya da göz okuyucu paneller bulunmaktadır.

Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri enerji tasarrufu da sağlamaktadır. İşletmenin kış mevsiminde ısı kaybını önlemekte, yaz mevsiminde ise dışarıda bulunan sıcağı önlemektedir. Böylece de ortamdaki ısı dengesini korumaktadır. Fotoselli cam kapı sistemleri bulunduğu ortamı tasarımına dâhil fitil ve fırça parçaları sayesinde toz ve dış etkenlerden koruma sağlamaktadır.

Çatalca fotoselli cam kapı sistemleri, tel kanatlı yana kayar fotoselli cam kapı, çift kanatlı yana kayar fotoselli cam kapı ve döner cam kapı olarak hizmet sunmaktadır. Çift kanatlı otomatik cam kapılar, tek kanatlılara göre daha büyük kapı aralığı olan yerlerde yüksek yaya sirkülasyonu için kullanılmaktadır. Döner kapılar ise alışveriş merkezleri, iş merkezleri gibi hiç durmadan insan giriş ve çıkışı yapılan yerlerde kullanılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: