Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Çatalca Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

24.01.2022
102
Çatalca Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Çatalca Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Çatalca endüstriyel seksiyonel kapılar, genel olarak fabrika, depo, otopark girişleri için tasarlanmaktadır. Seksiyonel kapı aynı zamanda malzeme ve araç giriş araç çıkış yerlerinde de kullanılmaktadır.

Çelik poliüretan dolgulu sandviç panellerden üretimi yapılan seksiyonel kapılar en üst düzey güvenlik sağlamakta ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Şeffaf pleksiglas kullanarak imal edilebilen Çatalca endüstriye seksiyonel kapılar sağlamış oldukları transparanlık ile de showroom ya da servis girişlerinde de tercih edilmektedir.

Bu kapılar tavana doğru kayarak açılmakta ve tavan kısmında toplanmaktadır. Bu da iç mekânlarda kullanım alanlarının daha verimli olarak kullanılmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca bu durum kapı açıklığının daha net olarak kullanılmasına da olanak sağlamaktadır.

Çatalca endüstriyel seksiyonel kapılar, tavan yüksekliği ve kapı üst kotu arasında olan boşluğun en uygun şekilde kullanılması ile yan raylar içerisinde kayarak çalışmaktadır. Kapı bu boşluğun mesafesine uygun bir şekilde monte edilmektedir.

İstanbul Çatalca Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

İstanbul Çatalca endüstriyel seksiyonel kapılar motor sistemlerinin uzaktan kumanda edilmesi imkânı da sunmaktadır. Uzaktan kumanda ile kumanda edilebilmesinin yan sıra anahtar kontrol ünitesi ile de kontrol edilebilmektedir.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, Çatalca endüstriyel seksiyonel kapılar standart butonlu, zincirli manuel çekme tip ve ya uzaktan kumanda ile uygulanmaktadır. Bu kapı sistemleri yandan direk milden kavramalı motor sistemi ile çalışmaktadır. Ya da aynı şekilde işlem gören caraskallı zincir sistemi ile de çalışması mümkün olmaktadır.

Fabrika, depo gibi endüstriyel alanlarda motorlu ya da manuel kullanımla ideal bir sistem olmaktadır. Ayrıca bu kapı sistemlerinde yay kopmalarına ve halat atmalarına karşı güvenlik sistemi bulunmaktadır. Panellerde ya da raylarda parmak sıkışmasını engelleyecek olan özel detaylar da bu kapıların özellikleri arasında yer almaktadır.

Çatalca endüstriyel seksiyonel kapılar, birlikte uygulandığı seviye ayarlı rampalar ve kamyon kasası sıkıştırıcı yükleme körükleriyle, iş yerlerinde sorunsuz bir şekilde, güven ile yükleme ve boşaltma işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Kapı panelleri, kapının boyutu ve yataklama şekline göre değişen tiple tamburlara çelik halatların sarılması yöntemi ile çekilmektedir. Herhangi bir şekilde halatların kopması ve ya yayların kırılması, zarar görmesi durumunda halat kopma emniyet sistemi ve yay kırma emniyet güvenlik sistemi kapının düşmesine engel olmaktadır.

Catalca-Endustriyel-Seksiyonel-Kapilar
Çatalca Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Endüstriyel seksiyonel kapılar hem uzun ömürlü hem de güvenilir olmaktadır. Paneller, poliüretan köpük ile doldurulan paslanmaz çelik levhalardan oluşmaktadır. Bu da panel içinde rüzgâr dayanımını arttırmaktadır. Hem ısı yalıtımı sağlamakta hem de yağmura, rüzgâra karşı direnç sağlamaktadır.

Seksiyonel endüstri kapı panellerinin ön ve arka yüzeylerinde bulunan sac levhalar birbirine dört katlı olarak sağlam bir şekilde birleştirilmektedir. Kapı panellerinde aydınlatma amaçlı olarak istenilen sıralarda çift cidarlı akrilik camdan oluşan pençelere de açılabilmektedir.

Çatalca endüstriyel seksiyonel kapılar, kapı genişliği fazla olan kapılarda yaya trafiğini düzene sokmak için kapının bir bölümü sabit paneller ile bölünebilmektedir. Bu sabit panellerin içine personel geçiş kapısı da istenildiğinde konulabilmektedir. Genişliğin fazla olmadığı durumlarda da kapının hareketli panelleri üzerine personel geçişi için kapı açılmaktadır. Bu şekilde endüstriyel kapı ve personel kapısı bir bütün olarak açılıp kapanmaktadır.  Servis kapısının açık olduğu durumlarda motor aktif hale gelmez ve kapının sıkışması bu şekilde engellenmektedir.

Endüstriyel seksiyonel fabrika kapıları içerisini göstermeyen endüstriyel panellerin aksine alüminyum profillerden ve camdan imal edilerek dış hem cepheye uyum göstermekte hem de vitrin görünümü ile dikkat çekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: