Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Esenyurt Otomatik Bariyer Sistemleri

23.01.2022
105
Esenyurt Otomatik Bariyer Sistemleri

Esenyurt Otomatik Bariyer Sistemleri

Esenyurt otomatik bariyer sistemleri, araç ve ya personel girişlerini düzenlemek, binanın girişlerinde koruma ve kontrol noktaları oluşturmak, bina önü araç parklarının önlenmesini sağlamak amacı ile hazırlanmış olan elektrik motorlu sistemler olmaktadır. Gündelik hayatta herkesin karşılaştığı bariyer sistemi otomatik kollu park bariyer sistemidir. Kullanıldığı alanda giriş çıkış kontrolü yapan, güvenliği arttıran bu sistem bunun yanı sıra alana modern bir görüntü de katmaktadır.

Esenyurt otomatik bariyer sistemleri özellikle kalabalık olan yerlerde giriş çıkış kontrolleri amacı ile sık sık kullanılmaktadır. Fazla kullanım alanı olan bu bariyer sisteminin kullanıldığı alana göre bazı farklı çeşitleri olmasına rağmen genel olarak hepsi aynı işleve sahip olmaktadır. Otopark, havaalanı, alışveriş merkezleri, hastane, iş merkezleri gibi yerlerde otomatik bariyer sistemleri kullanılmaktadır.

İstanbul Esenyurt Otomatik Bariyer Sistemleri

İstanbul Esenyurt otomatik bariyer sistemleri birkaç çeşidi ile kullanıcısının ihtiyacına en doğru cevabı vermeyi amaçlamaktadır. Bu çeşitler,

  • Otomatik kollu park bariyer sistemi: Gelişen yazılımsal komut sistemleri ile personel devam kontrol sistemleri ile bütünleşerek çalışan otomatik kollu park bariyer sistemi, elektrik motoru bulunan bir kol sistemi ile yazılımının sistem içerisinde yer alan bir çipe gönderdiği hareket komutları sayesinde çalışmaktadır. Esenyurt otomatik bariyer sistemleri isteğe bağlı olarak uzaktan kumanda başta olmak üzere, buton kontrolü, KGS, OGS gibi kart okuyucu sistemleri ve diğer tüm doğrudan geçiş sistemleri ile birlikte kullanılmaktadır. Genel olarak otoyolların girişinde bulunan KGS ve OGS gibi sistemlerde de kullanılan otomatik kollu park sistemleri ülkemizde başka pek çok alanda da kullanılmaktadır. İş yerlerinde, kurumsal firmalar personel devam kontrol sistemleri olarak hem otopark girişlerinde de bu sistemden yararlanmaktadır. Ayrıca şehir merkezlerinde belediyeler ve özel sektör tarafından işletilen otoparklarda da bu sistemden yararlanılmaktadır.
  • Mantar bariyer sistemi: Genel olarak araç trafiğine kapatılmış caddelerde kullanılmaktadır. Mantar bariyer sistemi, güvenliğin üst seviyede tutulması gereken alışveriş merkezlerinde ve bina önlerinde de kullanılan bir sistem olmaktadır. Uzaktan kumanda, kart okuma, saat uygulaması ya da buton kontrolü ile de kullanılmaktadır. Mantar bariyer sistemi, mantar bariyerlerin sıvı basıncı sayesinde çalışan hidrolik motorlu ve hava basıncı sayesinde çalışan pnömatik motorlu modellere de sahiptir. Kamu kurumları gibi birçok üst güvenlik gerektiren alanda kullanılan bu sistem alanın ihtiyaç duyduğu boy ve genişlikte özel olarak üretilmektedir.
  • Zincir bariyer sistemi: Zincirin gerilerek yere serilmesi şekline çalışan sistem olmaktadır. Zincir bariyer sistemleri otomatik kollu ve mantar bariyer sistemleri ile kapatılamayan alanlar için tercih edilmektedir. Çok fazla tercih edilmemesine rağmen zincir bariyer sistemleri kullanılabileceği alanların genişliği ve düşük maliyeti ile hala kullanılan bir bariyer çeşidi olmaktadır.

şeklinde açıklanmaktadır.

Esenyurt-Otomatik-Bariyer-Sistemleri
Esenyurt Otomatik Bariyer Sistemleri

Esenyurt Bariyer

Esenyurt bariyer sistemi fotoselli bir çalışma prensibine sahiptir ve geçişte araçları algılayarak geçişi sağlamaktadır. Sistemin sahip olduğu özel sensörler geçiş sırasında olası bir aksilik durumunda, aracın geçememesinde geri besleme sistemi ile kapanma yapmayarak aracın zarar görmesini engellemektedir.

Esenyurt otomatik bariyer sistemleri hem kullanım kolaylığı hem de uzun ömrü ile hizmet vermektedir. Otomatik bariyer sistemlerine belirli aralıklar ile bakım yapmak ortaya çıkacak bir sorunu önceden çözme imkânı vererek sistemin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Esenyurt otomatik bariyer sistemleri geniş bir servis ağına sahiptir ve bu da bariyer sistemlerini kullanan kişilerin olası bir tamir ihtiyacının hızlı sonuç bulmasını ve müşterilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Ekipler soruna hızlı bir şekilde müdahale ederek sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: