Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Çatalca Otomatik Yana Kayar Kapı Sistemleri

24.01.2022
176
Çatalca Otomatik Yana Kayar Kapı Sistemleri

Çatalca Otomatik Yana Kayar Kapı Sistemleri

Çatalca otomatik yana kayar kapı sistemleri, giriş ve çıkışların yapılması için uzaktan kumandalı bir sistem ile kullanılan motoruyla kullananlara avantaj sağlayan bir hizmet sunmaktadır. Yana kayar kapı ray ve transmisyon mili üstünde güç uygulama ile demir, ahşap, alüminyum ya da çelikten üretilen kapıların hareket etmesi işlemi olmaktadır. Demir olarak üretilen Çatalca otomatik yana kayar kapı sistemleri ferforje kapı, çit kapı, tel kapı gibi mekanik akşamlardan oluşmaktadır.

Bu kapı sistemi en çok hastane, site, karakol gibi yerlerin giriş çıkışlarında güvenliği sağlamak adına, araç giriş çıkışlarında araçların kontrolünün yapılması adına kullanılan bir sistem olmaktadır. Yana kayar kapılar tek bir kanattan oluşmaktadır. Bu kapıların hareket etmesi için uzun ve dar bir boşluk olmasına ihtiyaç vardır. Kapılar genel olarak geniş girişlerde, yokuşa yerleştirilmiş girişlerde, dairesel olan kapıların açılması için yeterli alan bulunmayan yerlerde kullanılmaktadır.

İstanbul Çatalca Yana Kayar Kapı Sistemleri

İstanbul Çatalca yana kayar kapı sistemleri içine yerleştirilen motorlar ile kapıların otomatik bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. İnsan gücü ile çalışan manuel yana kayar kapıların kullanımının zor olması nedeni ile Çatalca otomatik yana kayar kapı sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Bu eski manuel kapılar motor takılması ile az bir maliyete otomatik kapı şekline de dönüşmektedir. Bu sayede evinin bahçesine arabasını park edecek kişi bahçesine girmek için arabadan inerek kapıyı açmak ve arabasını park ettikten sonra kapıyı kapatmak ile uğraşmayacak, otomatik kapı aracın gelmesi ile açılacak ve aracın girişe imkân sağlayacaktır. Çatalca otomatik yana kayar kapı sayesinde hem de bahçenin güvenliği de sağlanmış olmaktadır.

Çatalca otomatik yana kayar kapı sistemleri içinde küçük kapılar için ağırlığı 300 kiloya kadar olan kapı kanatları kullanabilmektedir. Ağırlığı orta seviyede olan kapılar için ise 600 kilo ile 1000 kilo arasında olan kapı kanatları kullanabilmektedir. Her mekâna göre otomatik yana kayar kapı yapılmaktadır. Ayrıca hastane, sanayi yerleri, alışveriş merkezleri gibi büyük mekânları kapılarında bulunan kanatların 3500 kiloya kadar ağırlık seçeneği olmaktadır. Kapının kullanılacağı mekâna göre kanatların ağırlığını belirlemek kapıların uzun vadede performans göstermesini sağlamaktadır. Otomatik yana kayar kapılarda emniyet fotoseli, paslanmaz gövde bulunmaktadır. Yüksek frekanslarda alıcılar, vericiler, flaşör ikaz lambaları da kapının sahip olduğu diğer özellikler olarak sayılmaktadır.

Catalca-Otomatik-Yana-Kayar-Kapi-Sistemleri
Çatalca Otomatik Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yana kayar kapı sistemleri kullanım alanı geniş olan kapılar arasında olmaktadır. Birçok model ile hemen hemen her alanda Çatalca otomatik yana kayar kapı sistemleri ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Otomatik kapı sistemleri alışveriş merkezleri, otoparklar, mağazalar, iş merkezleri, oteller, hastaneler, bina ve ya ev girişleri, site girişleri, fabrikalar, bahçeler, lokantalar gibi pek çok yaşam alanında kullanımda olmaktadır. Bu kapı sistemleri özellikle kalabalık olan, insan giriş ve çıkışının fazla olduğu yerlerde büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Otomatik olan bu kapılar insan akışlarının hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamakta bu da kalabalık olan ortamlarda insanların gereksiz vakit geçirmesinin önüne geçmektedir. Hem güvenlik açısından hem de giriş çıkışı kolaylaştırması adına zaman ve emek tasarrufu sağlayan bu kapılar işletmeler tarafından tercih edilmektedir. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre bu kapılar dizayn edilmekte ve işletmeye sunulmaktadır. Çatalca otomatik yana kayar kapı sistemleri ile kullanan işletmeler hem daha güvenli bir hale gelmekte hem giriş çıkışları hızlandırmakta hem de işletmeye görsel olarak bir farklılık ve güzellik katmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: