Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Silivri Otomatik Kepenk Sistemleri

22.01.2022
92
Silivri Otomatik Kepenk Sistemleri

Silivri Otomatik Kepenk Sistemleri

Silivri otomatik kepenk sistemleri genel olarak iş yerleri kullanılır. Kapı ya da pencereler için kapatma sistemleridir. Yüksek güvenlik sağlar ve dekoratif bir görünüm oluştururlar.

Otomasyon sistemi ile kullanımı oldukça pratiktir. Eski zamanlarda kullandığımız kepenk sistemleri sac, demir malzemeler ile tahta kanatlara sahiplerdi. Bu sebeple yeteri kadar güvenliği sağlayamazlardı. Ayrıca malzemeleri dolayısıyla kepenkleri açmak ve kapamak da kolay olmazdı.

Eski tip kepenkleri açmak için insanların efor sarf etmesi gerekirdi. Malzemelerin darbe alabilecek çeşitte olması da açma kapama sırasında gerçekleşen zorluk sebebiyle kolay deforme olmalarına neden olurdu. Otomatik sistemli kepenkler uzaktan kumandayla ya da duvara monte edilmiş şalter veya düğme yoluyla kolay bir şekilde otomatik olarak açılır ve kapanır.

Manuel kullanım oldukça kolaydır ve kepenkleri açmak ya da kapamak için fiziksel güç gösterilmesine gerek yoktur. Otomatik kepenk sistemlerinin insanlar için daha kullanışlı bir ürün olmasının bir diğer nedeni açmak ve kapamak istediğinizde kazalara ya da fiziksel zorlanmaya neden olmayacağından daha güvenli bir kullanım sağlamasıdır. İsteğe göre farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir ve birçok farklı renk seçeneği vardır.

Silivri Otomatik Kepenk Sistemleri Nedir

Çelik, alüminyum ya da galvaniz ham maddelerinden üretilebilen otomatik kepenk sistemleri nedir konusu ev ve iş yerinizin güvenliği için oldukça önemlidir. Kullanılan malzemeler dolayısıyla tasarım ve duruşları oldukça şıktır.

Kepenkler uygulama yapılmak istenen kapı, pencere, garaj ve benzeri alanların büyüklüğüne uygun boyutta hazırlanırlar. Dilediğiniz renge boyanabilir ve dilediğiniz uygun malzemeden üretilebilirler. Kaliteli malzemeden üretildikleri için uzun yıllar boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanılabilirler.

Otomatik kepenkler eviniz ve iş yeriniz için yüksek güvenlik sağlarlar. Şık tasarımları ile iş yeriniz için ya da eviniz için içinize sinen bir dekorasyon elde etmiş olursunuz. Motorlu ya da elektrikli otomatik kepenk sistemleri vardır. Farklı motor markaları kullanılacak alana ve büyüklüğüne göre tercih edilir.

Otomatik kepenk uygularken önemli olan uygulanacak alanın şekline ve büyüklüğüne uygun olarak seçilmesidir. Elektrikle çalışan otomatik kepenkler de motor ile çalışan otomatik kepenklerle aynı çalışma mantığı ile işlerler. Çalışma şekli değişmez ama enerji kaynağı değişmiş olur.

Otomatik kepenk sistemleri genel olarak dış mekanlarda kullanılan sistemlerdir. Duvara monte edilmiş buton ya da şalter ile manuel kullanılırlar.

Silivri Otomatik Kepenk Sistemleri Yedek Parça

Otomatik kepenk sistemlerinin kullanışlı olmasının bir diğer nedeni de uzaktan kumandayla kontrol edilebilen modellerdir. Otomatik kepenk sistemleri yedek parça hizmeti dahil olmak üzere satın aldıktan sonra teknik destekten de yararlanabilirsiniz.

Uzaktan kumanda kullanımı sayesinde arabayla garaja gireceğiniz zaman araçtan çıkmanıza gerek olmadan ya da evinizde oturduğunuz koltuktan kalkmanıza gerek olmadan tüm kepenkleri açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Duvara monte edilen buton ya da uzaktan kumanda ile kontrolde otomatik kepenkler açılma noktalarına ve kapanma noktalarına geldiklerinde otomatik olarak dururlar. Butonun ve uzaktan kumandanın çalışması için senkronize edilmesi gerekir. Bu sebeple yalnızca senkronize edilen ürünleri kullanabilirsiniz başka bir kumanda ya da buton kullanamazsınız.

Senkronize uzaktan kumanda ve buton kullanımı sayesinde yaşam alanınızda yüksek dereceli güvenlik sağlanmış olur. Kepenklerin üretildiği malzemeler yangın gibi tehlikeli durumlar için dayanıklı ve güvenliği sağlayacak maddelerden seçilir. Toz tutmazlar ya da buğulanma yapmazlar.

İş yeriniz ya da eviniz için hijyeni de kepenk kullanımı ile sağlamış olursunuz. Motorla çalışan otomatik kepenkleri tercih ederseniz kullanımları ve işleyişleri elektrikli modeller ile aynı olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: