Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Büyükçekmece Otomatik Bariyer Sistemleri

24.01.2022
95
Büyükçekmece Otomatik Bariyer Sistemleri

Büyükçekmece Otomatik Bariyer Sistemleri

Büyükçekmece otomatik bariyer sistemleri yaya ile araç trafiğini kontrol eden otomatik kepenk sınıfında olan ürünlerdir. Otomatik bariyerler sayesinde geçişler düzenli bir hale gelir. Bir tür kapı görevi gören sistemlerdir.

Araçların çıkışlarını da kontrol eder ve otomatik olarak çalışırlar. Bariyer sistemleri düzeni sağlamak ihtiyacından ortaya çıkan sistemlerdir. Modern hayat ve insan kalabalıkları bu gelişmeyi zorunlu kılmıştır.

Günümüzde araçlar oldukça yaygınlaşmıştır ve insanların yaşadığı binalar da her geçen gün daha yükselmiştir. Yüksek binalarda yaşayanlar dışarıda bıraktıkları araçları ile irtibatı kaybederler ve her zaman kontrol edemezler. Bu durum insanlar için güven açıklığı oluşturdu.

Otopark alanları için de araçların giriş ve çıkışlarında sıkışıklık olmasın diye bariyerler kullanılmaya başlandı. Büyükçekmece otomatik bariyer sistemleri alışveriş merkezi gibi araçların yoğun şekilde kullanıldığı alanlar için de oldukça gerek sistemlerdir.

Otomatik Bariyer Sistemleri Nasıl Çalışır

Otomatik bariyer sistemleri kontrol noktasından yönetilir ve kart geçişleri ile de alandaki tüm güvenliği sağlamış olur. Otomatik bariyer sistemleri nasıl çalışır konusunda elektrik ile çalışan sistemler fiziksel güç gerektirmez.

Araç trafiği yoğun olan alanlar için giriş çıkışların kontrol edilmesi bariyer sistemleri ile sağlanır. Güvenlik kulübesi aracılığı ile sistem kontrol edilebilir. Kulübe olmadan tam olarak otomatik çalışma isteniyorsa kartlı geçiş özelliği kullanılabilir. Kart sahibi olmayan kişiler izinsiz olarak alana giriş yapamazlar.

Büyükçekmece otomatik bariyer sistemleri fotoselli sistemler olduğu için yüksek güvenlik sağlarlar. Sensör sistemi bariyerden geçmekte olan aracı algılar ve kapanma zamanı gelse bile eğer araç hala geçmediyse kapanma olmaz. Bu özellik güvenli geçişler için önemlidir.

Sensör sistemi sayesinde araçların zarar görmesinin de önüne geçilir ve sistem kusursuz şekilde işlemiş olur.

Buyukcekmece-Otomatik-Bariyer-Sistemleri
Büyükçekmece Otomatik Bariyer Sistemleri

Otomatik Bariyer Sistemleri Fiyatları

Otomatik bariyer sistemleri fiyatları birçok farklı model olduğu için çeşitli seçeneklere sahiptir. Otomatik bariyerlerin modeli fark etmeden araç geçişi sırasında geçiş olmadıysa açılma özelliği vardır. Bu özelliğe geri besleme denir.

Otomatik bariyer satın aldıktan sonra her türlü bakım ve onarım düzenli ve uzman ekip tarafından gerçekleştirilir. Büyükçekmece otomatik bariyer sistemleri düzenli bakım yapıldığı takdirde uzun seneler boyunca kullanılabilen dayanıklı ürünlerdir. Sistemi doğru kullanmak ömrünü uzatmada oldukça önemlidir.

Alışveriş merkezi, havaalanı, plaza, iş hanı ve benzeri otopark olan alanlar için kullanılan bariyer sistemleri otoparkın da güvenliğini korur. Kartlı sistem olsa da kulübe tarafından kontrol edilse de güvenlik yüksek düzeyde olur. Bariyer sistemlerinin bir diğer modeli de mantar bariyerlerdir. Çok yüksek hıza sahip olan araçların bile durmasını sağlarlar. Mantar bariyerler hidrolik sisteme sahiptirler.

Otomatik Bariyer Sistemi

Otoparklarda kontrolü sağlayan bir sistem yoksa karışıklık meydana gelir. Bu karışıklığı önleyen sistemler de otomatik bariyer sistemleridir. Büyükçekmece otomatik bariyer sistemleri otoparka girme yetkisi olmayan araçların girişini engeller.

Giriş ve çıkışları kontrol ettiği için araç trafiğini de kontrol etmiş ve akışını sağlamış olur. Büyükçekmece otomatik bariyer sistemleri kontrol paneli ile yönetilir ve panel sisteme entegre edilir. Entegre yapılan panelden başka bir araç bariyeri kontrol edemez ve çalıştıramaz.

Ticari bir iş yeri için araç trafiğinin kontrolü de oldukça önemlidir. Ürünlerin araçlara taşınacağı zaman giriş çıkışları kontrol eden bir bariyer sistemi yoksa girişler tıkanabilir ve bu sebeple işler aksayabilir.

Giriş alanlarında trafik oluşmasını engelleyen bariyer sistemleri işlerin düzenli devam etmesini sağlar. Otoparkı kullanma yetkisi olmayan kişilerin de içeri girmesini önleyerek durum karışıklıklarının önüne geçer.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: