Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Arnavutköy Otomatik Kepenk Sistemleri

24.01.2022
101
Arnavutköy Otomatik Kepenk Sistemleri

Arnavutköy Otomatik Kepenk Sistemleri

Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri, genel olarak iş yerlerinde tercih edilen, kapıları ve ya pençeleri kapatmaya yarayan, güvenlik ve dekor amaçlı olan otomasyon sistemli kepenkler olmaktadır. Eskiden kullanılan kepenkler daha çok tahta kanatlar, demir ve ya sac malzemelerinden yapılmaktaydı. Bu durum da yeteri kadar güven vermemekteydi. Ayrıca bu eski kepenklerin açılması ve kapanması oldukça zor bir işlemdi ve güç gerektirmekteydi. Açılıp kapanma sırasında kapılar darbe alırdı ve bu durum da kapılarda kötü bir görünüme neden olmaktaydı.

Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri ise eski tiplerin aksine uzaktan kumanda ya da duvara monte edilen bir düğme ya da şalter ile kontrol edilebilen kepenkler olmaktadır. Kepenklerin açılması ve kapanması için herhangi bir fiziksel güç gerekmemektedir. Bu durum kullanış kolaylığı sunmasının yanı sıra kaza risklerini de en aza indirmektedir.

Garaj Kapısı, Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri

Garaj kapısı, otomatik kapı ve kepenk sistemleri kullanıcılarının istediği model, şekil ve renge göre üretilmektedir. Ayrıca kullanılacak alana göre ve kullanacak olan kişinin isteğine göre farklı ebatlarda da üretimi sağlanmaktadır. Alüminyum, çelik ya da galvaniz gibi hammaddeler kullanılarak üretimi yapılan bu kepenkler kullanıldığı alanda şık bir görünüm de sergilemektedir.

Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri kullanıcısına uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunmaktadır. Üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi kepenklerin uzun yıllar sürecek olan ömrünün yanı sıra güvenlik açısından da üst düzey bir koruma sağladığının garantisi olmaktadır. Bu nedenle evlerde, iş yerlerinde gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri birkaç farklı çeşit ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Bu çeşitler kepenklerin kullanım alanına göre, kepenk sisteminin motorlu ya da elektrikli olma durumuna göre ve motorların markalarına göre değişmektedir. Kepenklerin çeşitlerini,

  • Kepenklerin kullandıkları gücün kaynağı bakımından otomatik kepenk çeşitleri
  • Kepenklerin kullanıldıkları yerler bakımından otomatik kepenk çeşitleri

olarak sınıflandırmak mümkün olmaktadır.

Arnavutkoy-Otomatik-Kepenk-Sistemleri
Arnavutköy Otomatik Kepenk Sistemleri

İstanbul Arnavutköy Otomatik Kepenk Sistemleri

İstanbul Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri, kullanımı yapılacak alana göre her çeşit kepenk üretimi yapmaktadır. İhtiyacın tam ve doğru karşılanması adına yetkili bir kişiye kullanılacak alan bilgileri verilerek sonuca ulaşmak mümkün olmaktadır.

Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri kullandıkları güç kaynağı bakımından elektrikli otomatik kepenkler ve motorlu otomatik kepenkler olarak iki başlık altında toplanmaktadır. Bu iki sistemde de çalışma sistemi olarak fark olmamakta sadece çalışması için gerekli olan enerjinin sağladığı kaynak değişim göstermektedir. İki sistem de tüm otomatik kepenklerde olduğu gibi dış mekânlarda kullanılmaktadır. Elektrikli otomatik kepenkler, Şalter anahtarı ya da buton ile kullanım sağlanabilmektedir. Ayrıca hem uzaktan kumanda ile hem de manuel olarak kullanım imkânı sunmaktadır. Motorlu otomatik kepenkler ise, çalışma gücünü motordan alması dışında elektrikli otomatik kepenkler ile aynı özellikleri taşımaktadır.

Arnavutköy otomatik kepenk sistemleri kullanıldıkları yerler bakımından otomatik kepenkleri ise, pençelerde kullanılan otomatik kepenkler, kapılarda kullanılan otomatik kepenkler, garajlarda kullanılan otomatik kepenkler olarak üç başlık altına ayırmaktadır. Pencerelerde kullanılan modelde genel olarak uzaktan kumanda sistemi kullanılmaktadır.  Kapılarda kullanılan otomatik kepenkler ise genel olarak mağaza gibi iş yerlerinde kullanılmaktadır. Bu kepenklerin uzaktan kumanda ile kontrol edilebileceği gibi şalter ile kullanımı da mümkün olmaktadır. Garajlarda kullanılan otomatik kepenkler de genel olarak uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Kepenkte bulunan fotoseller sayesinde araçların garaj kapısına yaklaşması ile kepenkler otomatik bir şekilde açılmakta ve kepenkten aracın uzaklaşması ile kepenk otomatik olarak tekrar kapanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: