Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

24.01.2022
92
Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Hadımköy endüstriyel seksiyonel kapılar otomatik şekilde kullanılabilen sistemler olup kapı açılma hızına sabitlenen özelliktedir. Ortalama kapı açılması saniyesi 25 saniye şeklinde bilinmektedir. Çalışma işlevi bakımından motor otomasyon sistemi ile hareket ettiği bilinmektedir. Bu yüzden motor ihtiyacı beraberinde kullanılan bir üründür. Güvenli kapı sistemi olup halat kopması gibi çeşitli risklere karşı dirençli özelliği vardır. Bu yüzden rahat güvenlik sağlaması en temel özelliği sayılır. Halat kopmasına yönelik frenleme tarzında özellik bulundurmaktadır. Bu ürünün tasarımı bakımından her türlü durum kontrol edilmiş şekilde olup önleyici tedbirlerin alındığı bilinmektedir. Üretim aşamasında iken gerekli kontrol ve testler yapılarak süreç tamamlanmış olup müşterilere teknik kontrol bitme sonrasında teslim edilmektedir.

Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Endüstriyel seksiyonel kapılar tek başına frenleme özelliği ile tanımlanmaz. Aynı zamanda hırsızlık türündeki olaylara karşı da engelleyicidir. Gelişen teknoloji beraberinde her an her yerde kullanılmaya başlamasıyla güvenlik tedbirlerinin iki katına çıktığını görmeniz mümkündür. Endüstriyel kapıların uygulanabilmesi için mekân değerlendirilmesi firmamız ile iletişime geçilerek yapılmalıdır. Çünkü endüstriyel kapı sistemlerinin düzgün bir şekilde tamamlanabilmesi açısından en az 50 santimetre kiriş alanı bulunması gereklidir. Kiriş alanının bulunmaması halinde bu boşluğun yapılması gereklidir. Bu işlem ise montaj dilinde sahte kiriş uygulaması olarak bilinmektedir. Çünkü endüstriyel kapıların yay yataklaması yapması gerekir. İşlevinin bu şekilde olmasından dolayı 50 cm’lik yay alanına ihtiyaç duyulduğu bilinmektedir.

Hadimkoy-Endustriyel-Seksiyonel-Kapilar
Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Hadımköy Endüstriyel Kapılar Sistemleri Özellikleri

Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar özellikleri yaylı sistem ile desteklenmesi gereken kapı çeşidi olarak bilinmektedir. Kullanım alanı ve kullanıcı tercihlerine göre değişkenlik gösteren kapıların otomatik veya manuel şekilde de üretilip takılabilmesi mümkündür. Bu durum talep halinde devam eden süreç olup endüstriyel özellikli kapıların ergonomik yapısını da öne çıkarmaktadır. Kullanılan alanda yorucu bir iş gücü oluşturmaması ve güvenlik tedbiri anlamında kullanılmasıyla çok sık talep edilen ürünlerdir. Genel özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Kumandalı şekilde kullanılabilmesi
 • Mekân güvenliği sağlaması
 • Açma kapama butonu ile kullanılabilmesi
 • Genellikle depoların girişlerinde kullanılan kapıların birçok alanda kullanılabilmesi
 • Özel tasarım şeklinde üretilmesi
 • Çelik ve alüminyum malzeme desteği ile talebe yönelik üretilmesi

Yukarıda sıralanan özelliklerin ürünün genel özellikleri şeklinde bilinip kapının genel işlevine yönelik avantajlarını da öne çıkarmaktadır. Standart sayılan teknik özellikler ise şu şekilde belirtilmektedir.

 • Halat kopma emniyet sisteminin olması
 • Yay setinin çift yaydan oluşması
 • Yaylı tamponların bulunması
 • 2” galvanizli çelik ray seti
 • Alüminyum üst sızdırmazlık olması
 • Alüminyum alt destek olması
 • Kama kanallı içi boş mil olması
 • Kama kanallı içi dolu mil olması
 • Yan sızdırmazlık contası olması

Yukarıda sıralanan özelliklerden bazıları ise Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar özellikleri şeklinde öne çıkanlarıdır. Genel bakımdan çok yönlü kolaylıkları bulunması haricinde güvenli kullanım kolaylığı sunan ürünlerdir.

Endüstriyel Kapı Sistemleri

Hadımköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar kullanımı bakımından hem kumanda hem de buton ile öne çıkan ürün şeklinde değerlendirilmektedir. Kullanıcı talebine göre değişiklik gösteren bu durum mekâna uyum sağlayacak nitelikteki uyumu ile ilgili konudur. Bu yüzden montajı yapılma öncesinde alanın belirli ölçülerinin mutlaka alınması gerekir. Bu sayede kontrollü ve hızlı şekilde montajı yapılabilmektedir. Endüstriyel kapıların bazı özellikleri nedeniyle seksiyonel kapılara da benzetilen ürünlerdir. Akıllı sistem şeklinde bilinen kapıların telefon komutu sayesinde de çalışabildiği bilinmekte olup pek çok yerde aranan nitelikteki kapılar olduğu bilinmektedir. Bu durum talep halinde gelişen bir konu olduğu için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: