Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Beylikdüzü Otomatik Bariyer Sistemleri

22.01.2022
100
Beylikdüzü Otomatik Bariyer Sistemleri

Beylikdüzü Otomatik Bariyer Sistemleri

Beylikdüzü otomatik bariyer sistemleri hem araç hem de yaya trafiğini kontrol etmek için kullanılan otomatik sistemlerdir. Bir tür otomatik kepenk olan sistem trafik, otopark girişleri gibi alanlarda düzeni sağlarlar.

Araçların giriş çıkışı otomatik bariyer sayesinde kontrol edilir ve bir nevi kapı görevi görür. Özel üretim sistemler kullanıldığında hem düzen sağlanmış hem de yüksek güvenlik elde edilmiş olur. Şehirlerdeki trafik her zaman daha yoğun olduğu için trafikte bariyer kullanımı zorunludur.

Otomatik bariyerler düzeni sağlarken aynı zamanda kazaların olmasını da önlerler. Bariyer sisteminin düzeni sağladığı bir başka alan da konut otoparklarıdır. Binalar günümüzde oldukça yüksek katlı olduğundan dolayı insanlar sokaktaki araçlarını kontrol edemezler. Beylikdüzü otomatik bariyer sistemleri sayesinde otopark girişleri kart sistemi ile gerçekleşir ve kartı olmayan kişiler otoparka giremez. Bariyer açılmayacağı için güvenlik sağlanır.

Otomatik Bariyer Sistemleri Nasıl Çalışır

Otomatik bariyerler araç trafiğinin kontrol edilmesi gereken her alanda kullanılırlar. Farklı çalışma sistemleri vardır. Otomatik bariyer sistemleri nasıl çalışır derseniz kontrol kulübesi ya da kart geçiş sistemi ile tercih edilebilir.

Alışveriş merkezleri otomatik bariyerlerin kullanıldığı bir başka alandır. Eğer giriş çıkışlarda araçlar kontrol edilmezse trafik ve tıkanıklık oluşabilir. Otomatik sistem uzaktan kontrol edilebilir. Yüksek güvenlik sağlar ve elektrik kesintisi olursa manuel olarak da kontrol edilebilir.

Her sistem için girişler kontrollüdür ve bu sebeple izinsiz giriş gibi durumlar yaşanmaz. Sistem sensör özelliği sayesinde araç bariyerin altındayken algılar ve zamanı gelmiş olsa bile kapanmaz. Beylikdüzü otomatik bariyer sistemleri kullanımı son derece güvenlidir. Araç geçene kadar kapanmadığı için aracın zarar görmesi söz konusu olmaz. Tüm sistemler sensöz özelliğine sahiptir ve çalışma prensipleri aynıdır.

Beylikduzu-Otomatik-Bariyer-Sistemleri
Beylikdüzü Otomatik Bariyer Sistemleri

Otomatik Bariyer Sistemleri Fiyatları

Otomatik bariyer sistemleri fiyatları seçtiğiniz modele göre farklılık gösterir. Kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken husus ya 6 ayda ya da senede bir bakım yapılması gerektiğidir.

Bariyerlerin bakımı uzman ekip tarafından gerçekleştirilir. Bakım hızlı ve profesyonel bir şekilde gerçekleştiğinden işlerde aksama olmaz. Doğru kullanım ve bakım ile uzun seneler boyunca sıkıntısız bir şekilde bariyerleri kullanabilirsiniz. Beylikdüzü otomatik bariyer sistemleri iş hanı, alışveriş merkezi, plaza ve benzeri pek çok alanda karşımıza çıkabilir.

Mantar bariyer sistemleri de seçebileceğiniz bir diğer modeldir. Çok hızlı ya da ağır araçları durdurma özelliğine sahiptir. Bariyerler araçlar için kullanıldığı gibi insanlar için de kullanılabilir.

Fabrika girişlerinde personelin kartla geçişi hem kontrolü hem de düzeni sağlar. Bu şekilde binalara yetkisi olmayan insanların girmesi önlenir. Çok sayıda insanın çalıştığı yerler için güvenliği sağlar.

Otomatik Bariyer Sistemi

Otomatik bariyer sistemi kontrol noktaları için güvenliğin sağlanmasına yardımcı olurlar. Eğer otopark alanında kontrol noktası olmazsa araçların giriş ve çıkışlarında karışıklık yaşanır ve kazalar meydana gelebilir.

Otomatik bariyer olmadığında sistem hızlı çalışmayacağından istenilen verim alınamaz ve güvenlik zaafı oluşur. Beylikdüzü otomatik bariyer sistemleri trafiğin düzenli ve güvenli bir biçimde akmasını sağlar. Kontrol paneli sistem ile senkronize edilir ve sisteme tüm komutlar buradan verilir.

Sensör sistemi araç algıladığında kontrol paneline uyarı gönderir. Bu uyarı gelmediği sürece bariyer kapanmaz ya da açılmaz. Sürekli açık kalmasını isterseniz ayarları kontrol panelinden yapabilirsiniz.

Trafik tıkanıklığı herkes için sorun olabileceğinden otomatik bariyerler hayatın akışının daha konforlu olmasını ve trafiğin güvenli olmasını sağlar. Hem trafikte hem de kalabalık binaların otoparkında yüksek güvenliği sağlayan sistemlerden biridir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: