Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Arnavutköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

24.01.2022
97
Arnavutköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Arnavutköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Arnavutköy endüstriyel seksiyonel kapılar, dış ortamın zor şartlarına en dayanıklı olan sandviç panellerden imal edilen endüstriyel kapılar olmaktadır. Bu kapı sistemleri kullanılacak olan alanda orta seviyede hız gerektiren yükleme ve boşaltma çalışmalarında, izolasyonu ön planda tutan en yaygın kapı sistemi olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel kapıların içi poliüretan dolgulu dışı ise çelik ve ya opsiyonel alüminyum kaplı paneller ile sonra derece dayanıklı olarak üretilmektedir. Kapılar oldukça sağlam bir gövdeye sahip olmakta ve bu da maksimum güvenlik sağlamaktadır. Arnavutköy endüstriyel seksiyonel kapılar hem dayanıklı ve güvenilir hem de uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Kapıların dört bir tarafı kauçuk fitiller ile donatılmıştır ve sızdırma yapmayan kapılar olmaktadır.

Normal bir seksiyonel kapı çok hızlı etmese de özel tasarım kontrol üniteleri ile bazı yataklama tiplerinde hızlar biraz daha yükseltilebilmektedir.

Seksiyonel kapı

Seksiyonel kapı özellikle son yon yılda kapı sektörünün en rağbet gören ürünleri arasında yer almaktadır. İş yerleri özellikle uzun ömürlü, dayanıklı, pratik ve kolay kullanıma sahip olan bu kapılar çok severek kullanmaktadır.

Arnavutköy endüstriyel seksiyonel kapılar cephe paneline bire bir benzeyen özel profil ve ebatlarda dizayn edilen panelleri ile sızdırmazlık ve yalıtım gibi özellikleri ile birçok kapı sisteminden daha güçlü olmaktadır. Yay dengeleme sistemi mekanik tasarımı ile manuel olarak da çalıştırılabilmektedir. Motor otomasyon sistemleri ile hareket ettirilebilen seksiyonel kapılar, özel tasarımlı manuel sistemlerle de kolayca kullanılmaktadır.

Arnavutköy endüstriyel seksiyonel kapılar otomasyon sistemi ile hareket etmektedir ve kapının kapanması sırasında altında herhangi bir cisim olması durumunda, kapının ve malzemenin zarar görmesini engelleyen pnomatik kenar emniyet sistemi bulunmaktadır. Ayrıca endüstriyel seksiyonel kapılar halat kopma emniyet sistemine ve yay kırılma emniyet sistemine de sahiptir. Bu sistem ise kapıda en yüksek kullanım güvenliği sunmaktadır. Sunduğu bu özellikler ve avantajlar ile de pek çok iş yeri tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Arnavutkoy-Endustriyel-Seksiyonel-Kapilar
Arnavutköy Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Endüstriyel Seksiyonel Kapılar

Endüstriyel seksiyonel kapılar genel olarak 3 çeşit yataklama sistemine sahip olmaktadır. Kapının uygulanabilmesi adına standart yataklamada en az 50 cm lik bir kiriş alanına gerek duyulmaktadır. Asmolen bina ve ya kirişsiz yapılarda ise yapay kiriş oluşturularak kapı yataklama alanına temin edilmektedir. Standart bir yataklama haricinde ise yüksek yataklama ve giyotin çalışma seksiyonel kapılar için uygulanan yataklama çeşitleri olmaktadır. Bir kapının giyotin yataklama çalışabilmesi için ise kapının sahip olduğu net geçiş yüksekliğinin üzerinde en az kapı yüksekliği + 50 cm yay alanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Motor otomasyonlu Arnavutköy endüstriyel seksiyonel kapılar isesabit bir kapı açılma ve kapanma hızına sahip olmaktadır. Bu hız 25 cm/ saniye olmaktadır. Bunun haricinde yüksek yataklama ve giyotin yataklama için ekstra hızlandırılmış kontrol üniteleri ile bu hızı 60cm/ saniye yapmak da mümkün olmaktadır. Ama kapanma hızı yine 25 cm/ saniye ile sınırlı olmaktadır.

Arnavutköy endüstriyel seksiyonel kapılar düzenli olarak bakım gördüklerinde ortalama olarak 12 yıl kadar hizmet sunmaktadır. Kapının ömrü çalışma sıklığına bağlı olmakla ve bu süre zarfında değişimi yapılacak olan tek parça yay olmaktadır. Genel olarak 25.000 tur ömrü ile üretilen seksiyonel kapı yayları yoğun kullanılmayan çok fazla işletme için 5 – 6 yıldan önce servis dışı kalmamaktadır. Yay ücretleri ise kapı maliyetinin yaklaşık olarak beşte biri değerinde olmaktadır. Yayların değişimi ile endüstriyel seksiyonel kapılar yeniden eski performansına kavuşarak uzun yıllar daha sorunsuz çalışmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: