Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Silivri Otomatik Bariyer Sistemleri

22.01.2022
94
Silivri Otomatik Bariyer Sistemleri

Silivri Otomatik Bariyer Sistemleri

Silivri otomatik bariyer sistemleri yaya ile araç trafiğini kontrol etme amaçlı kullanılır. Trafikte otomatik bariyerler sayesinde geçişler daha düzenli bir hale gelir. Otomatik kepenk grubuna giren ürünlerdir.

Kapı görevi görerek araçların çıkışını kontrol ederler ve otomatik olarak açılır ve kapanırlar. İhtiyaç dahilinde üretilen bir ürün olduğu için kullanımı yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Özellikle büyük şehirlerde araç sayısı çoktur ve trafik yoğunluğu fazladır.

Binaların oldukça yüksek olması da güvenlik açığı yaratmıştır. 15 katlı bir evin üst katında oturuyorsanız eğer dışarısıyla bağlantınız oldukça düşüktür. Otopark kullanıldığında otomatik bariyerler olası hırsızlık gibi kötü durumları da önlemiş ve güvenliği sağlamış olur.

Otoparklara giriş ve çıkış yapılırken de araçların trafiğini otomatik bariyerler sayesinde kontrol ederiz. Otomatik bariyerlerin en çok gerekli olduğu alanlardan bir diğeri de alışveriş merkezi otoparklarıdır. Araç yoğunluğundan oluşan güvenlik açığı da bu şekilde kontrol altına alınır ve güvenlik sağlanır.

Otomatik bariyerler uzaktan kontrol edilirler ve sistem düzgün çalıştığından kullanım sırasında yüzde yüz güvenlik oluşur. Araçların her alana giriş ve çıkışları tamamen kontrol altına alınmış oldu.

Otomatik Bariyer Sistemleri Nasıl Çalışır

Araç geçişlerinin kontrolünde otomatik bariyer sistemi kullanıldığında bir kulübe içerisinden yönetim ya da kart ile geçiş yöntemleri kullanılabilir. Otomatik bariyer sistemleri nasıl çalışır konusunda kontrol olduğu için izin olmadan geçiş mümkün olmamaktadır.

Fotoselli otomatik sistemler olduğu için sensör vardır ve bir araba geçişini tamamlamadan bariyer asla kapanmaz. Bir araç sensörde algılandığı sürece ayarlanan kapanma süresi geçmiş olsa da bariyer kapanmaz ve bu şekilde olabilecek araç hasarlarının da önüne geçilmiş olur.

Hangi otomatik bariyer çeşidini seçerseniz seçin sensör özelliği mevcuttur ve araçların geçiş yaparken güvenliği tam olarak sağlanır. Otomatik bariyer sistemi kullanılmaya başlanıldığında 6 ay ya da 1 sene bir bakım yapılması gerekir. Servis ağının kaliteli ve hızlı olması kullanımda kaliteyi sağlar.

Bakımları doğru ve zamanında sağlandığında kaliteli malzeme kullanımı nedeniyle otomatik bariyerler uzun yıllar boyunca aynı verimle kullanılmaya devam edebilir. Otopark bariyerleri gittiğimiz her alanda karşımıza çıkabilirler. Plaza, alışveriş merkezi, iş hanı, iş merkezi ve benzeri alanlarda otopark güvenliği bariyerler ile sağlanır. Otomatik olarak açılır kapanırlar ve kartlı geçiş ile kontrol edilebilirler.

Otomatik Bariyer Sistemleri Fiyatları

Otomatik bariyer sistemlerinden bir diğer modeller de mantar bariyerlerdir. Mantar bariyerlerin hidrolik sistemleri vardır. Yüksek hız yapan araçlar için de durdurma sağlarlar ve yüksek güvenlikli ortam oluştururlar. Otomatik bariyer sistemleri fiyatları seçtiğiniz modele ve kullanılan malzemeye göre farklılık gösterebilir.

Otomatik bariyerler yalnızca araç geçişini değil personel girişlerinin düzenlenmesi için de kullanılır. Bina önünde başka araçların park yapması istenmiyorsa bariyerler sayesinde bu engellenebilir. Kontrol noktaları oluşturmanın en güvenli yolu otomatik bariyerleri kullanmaktır.

Kullanımı kolay ve kaliteli bir ürün olduğu için en çok tercih edilen ürünler otomatik bariyerlerdir. Bariyerlerin olmadı otoparklarda herhangi bir kontrol noktası bulunmadığından hem karışıklık yaşanır hem de güvenlik tam anlamıyla sağlanamaz. Bariyerler sayesinde trafik akışı kontrol edilir ve istenen şekilde gerçekleştirilir.

Otomasyon sistemine entegre edilmiş bir kontrol panel sistemi vardır ve tüm kontroller buradan yapılır. Dilerseniz başka sistemlere de bariyer sistemini entegre edebilirsiniz. Bariyerler hem otoparkın içinde hem de dışında trafiğin akışını düzenler. Bu şekilde ticari bir bina için giriş çıkışlar kontrol altına alınır ve tıkanıklığın önüne geçilerek güvenlik sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: