Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Silivri Otomatik Panjur Sistemleri

22.01.2022
109
Silivri Otomatik Panjur Sistemleri

Silivri Otomatik Panjur Sistemleri

Silivri otomatik panjur sistemleri yaşam alanlarımızı daha güvenli bir hale getiren ve her alana uygun olan ürünlerdir. İsteğe göre farklı tasarımlar ve renklere sahip olabilirler.

Otomasyon sistemi ile çalışan otomatik panjurlar uzaktan kumanda ya da duvara monte edilen buton sistemi ile kontrol edilirler. İş yerlerinde, mağazalarda, depolarda, kapı ve pencerelerde, dükkanlarda kolaylıkla kullanılabilirler. Yüksek düzeyde güvenlik sağlarlar ve özel tasarımları ile şık bir dekorasyon ürünü olurlar.

Otomatik panjurlar güneş kırıcı özellikte kullanılabilirler. İzolasyon özelliği ile yaşam alanınızı daha kaliteli bir hale getirirler. Güneş sensörüne, rüzgar sensörüne, telefon sistemine ya da uzaktan kumandaya entegre edilerek çalışabilirler. Elektrikle çalışan modellerin yanında motorla çalışan otomatik panjur sistemleri de vardır.

Otomasyon sisteminin sayesinde panjur kısmının nereye kadar kalkacağı, nereye kadar ineceğini otomatik şekilde algılar ve sistem çalışır. Düğmesine bastığınızda panjurların nereye kadar açılıp kapanacağı belirlenen alana kadar gelir ve kendiliğinden durur.

Panjur eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan bir üründür. Teknolojinin gelişmesiyle otomatik sistemler ortaya çıkmıştır ve kullanımı daha kaliteli bir hale gelmiştir. Hava koşullarından yaşam alanınızı korurlar.

Otomatik Panjur Sistemleri Fiyatları

Otomatik panjur sistemlerinin birçok farklı modelleri ve renk seçenekleri mevcuttur. Farklı seçeneklere göre otomatik panjur sistemleri fiyatları da değişiklik gösterir. İhtiyacımız olan alanın büyüklüğüne uygun olarak uygun boyutta ve malzemede üretilebilirler.

Uzaktan kumanda ile kullanılabilen panjurlar uzaktan da kontrol edilebildiği için kullanımı oldukça pratiktir. Depo, mağaza, dükkan gibi alanlarda kullanılan otomatik panjurlar artık evlerimizde de kullandığımız ürünlerdir.

Kapı ve pencerelerde yüksek güvenlik sağlarlar. Eski zamanlarda panjurlar genel olarak evlerin pencerelerini soğuk havadan, yağmur, kar sularından korumak amaçlı kullanılırdı. Günümüzde garaj, depo gibi alanların korunması için de en çok tercih edilen üründür.

Uygulamak istediğiniz alanın büyüklüğüne uygun olacak dilediğiniz uygun malzemeden üretilebilir ve renge boyanabilirler. Eski tipte olan panjurları açmak ve kapamak fiziksel efor gerektirdiği için daha zordu fakat otomatik panjur seçenekleri çok daha güvenli pratik ürünlerdir.

Panjur sistemleri güneş ışınlarını azaltırlar ya da tam olarak engellerler. İş yeri ve ev ortamı için bu şekilde daha kaliteli bir yaşam alanı sağlarlar. Üretimde PVC veya alüminyum malzeme kullanılabilir. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilirler.

Motorlu Panjur Sistemleri

Uzaktan kumanya veya duvara monte edilmiş bir buton aracılığıyla motorlu panjur sistemleri kullanılabilir. Her iki grubun da çalışma prensibi aynıdır. Uzaktan kumandaya ya da butona otomasyon sistemi senkronize edilir.

Panjurlar ayarlanan kapanma ve açılma noktalarında otomatik olarak dururlar. Senkronize olmayan kumanda ya da buton çalışmayacağı için yüksek güvenlikli ürünlerdir. Kenar kısımlarında ray sistemi vardır ve bu raylarda kayarak hareket sağlarlar.

Motorlu panjur sistemlerini tercih ederseniz motorun ısınması gibi sorunlar yaşamazsınız çünkü termik korumaya sahiptirler. M2 hesabı yapılarak kaç metre panjura ihtiyacınız olacağı hesaplanır. Daha sonra kullanılacak malzemeler ve ek parçalar da fiyatın belirlenmesinde rol oynar.

Otomatik panjur sistemini kullanırken herhangi bir hasar olup olmadığından emin olmanız gerekir. Gözle görülen hasarlar nedeniyle otomasyon sistemi de zarar görmüş olabilir.

Panjurlarla alakalı bir problem yaşadığınızda yapmanız gereken yetkili servisi arayarak uzmanların müdahale etmesini sağlamaktır. Elinizle zorlayarak panjurları açmak isterseniz zarar verebilirsiniz. Eğer elektrik ile çalışan bir sistem varsa panjur açılmadan önce elektrik bağlantısı kesilmelidir.

Elektrik bağlantısı ya da motor kısmı su ile temas etmeden korunaklı bir şekilde kullanılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: