Gökçeali Cad. Gökçeali Mah. No : 238 Çatalca/İSTANBUL
entr

Arnavutköy Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

24.01.2022
106
Arnavutköy Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

Arnavutköy Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri insan yaşamının olduğu pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle iş yerlerinde bu kapılara çok fazla rastlanmaktadır. Bu kapılar genel olarak ana girişlerde kullanılmaktadır. Harekete duyarlı olan bu kapılar kullanılan ortam için oldukça avantaj sağlamaktadır. Kapılar yan tarafa doğru açılma ile çalışmaktadır ve bu durumda kapının kapladığı alanın en az olmasını ve kullanıldığı mekânda yer işgal etmemesini sağlamaktadır. Fotoselli cam kapılar tek kanatlı olabileceği gibi kullanılacak alanın büyüklüğüne göre çift kanatlı da olmaktadır.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri hareketi algılayan bir sisteme sahiptir ve kendiliğinden açılma ve kendiliğinden kapanma özelliğini taşımaktadır. Kullanılacak olan alana göre tasarlanıp üretilen bu kapılar insanların kalabalık olduğu yerler için büyük şekilde tasarlanmakta ve insan giriş çıkışlarının kolay yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle hastane, iş yerleri, alışveriş merkezleri gibi mekanlarda insanların birikmeden giriş çıkış yapmalarına olanak tanımaktadır. Bu durumda zaman tasarrufunu ortaya çıkarmaktadır.

Fotoselli cam kapı

Fotoselli cam kapı estetik bit görüntüye sahip bir kapıdır ve kullanıldığı alanda modern bir hava yaratmaktadır. Özellikle iş yerleri ve ofislerde ortamının estetik görüntüsü ile uyum sağlamaktadır.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri genel olarak cam malzemeden yapılmaktadır ve kendiliğinden açılma kapanma sistemi ile çalıştığı için hijyenik, steril bir kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca fotoselli cam kapı sistemleri kullanıldıkları alanda ses ve ısı yalıtımını da sağlamaktadır. Gürültüyü izole ederek sesin dışarı çıkmasını ya da dışardan ses gelmesini engellemekte, ısıyı izole ederek de ortamın ısı dengesinin korunmasını sağlamaktadır.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri kıstırma güvenliği özelliği ile üretilmektedir. Bu özellik kapının kapanması sırasında geçişini tamamlamayan kişilerin kapının arasında sıkışmasını engellemektedir. Kapı arada kalmayı algılar algılamaz yeniden açılmaktadır ve orda olan kişiye zarar vermemektedir.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri belirli bir hız ile açılıp kapanmakta ama bu hız kullanılacak alana göre kullanacak kişi tarafından değiştirilebilmektedir. Ayrıca elektrik kesintisi gibi durumlarda da kapının manuel olarak kullanılması mümkün olmaktadır. Bir yangın durumunda ise kapısının algılayıcı sesnsörleri devreye girmekte ve kapı açılmakta böylece ortamda bulunan insanların dışarı çıkması sağlanmaktadır.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri havaalanı, banka, mağaza, market, restoran gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kullanılan alana göre özel olarak tasarlanan bu kapılar kullanıldığı alanda tam bir uyum sağlamaktadır.

Arnavutkoy-Fotoselli-Cam-Kapi-Sistemleri
Arnavutköy Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

Otomatik (Fotoselli) Cam Kapı Sistemleri

Otomatik ( fotoselli ) cam kapı sistemleri yüksek güvenlik gerektiren alanlarda da tercih edilmektedir. Böyle yerlerde kapının yan kısmına bir şifre paneli yapılmaktadır. Yapılan panelde bir şifre belirlenmekte ve bu şifre geçiş izni olan kişilere bildirilmektedir. Kapı şifre girilmeden açılmamakta ve geçişe izin vermemektedir. Ayrıca daha ileri seviyede güvenlik isteyen yerler için de şifre paneli göz okuyucu ya da parmak okuyucu paneller olarak tasarlanmaktadır. Yine aynı şekilde sadece geçiş izni olan kişiler bu panellere tanımlanmakta ve kapı sadece bu şekilde açılıp kapanmaktadır.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri kullanıcısına enerji tasarrufu avantajı da sunmaktadır. Ortam ısısını koruyan bu kapılar ayrıca dışarıda bulunan toz ve kirlerin kapıda bulunan fırça parçaları ile içeri girmesi önlenmektedir.

Arnavutköy fotoselli cam kapı sistemleri tek kanatlı ya da çift kanatlı kullanım sunduğu gibi döner kapı olarak da kullanım sunmaktadır. Döner kapı olan sistemler en çok hastane, otel, alışveriş merkezi, iş merkezleri gibi yerlerin girişlerinde kullanılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: